Tabela 2. Oferty kredytów samochodowych – lipiec 2019

Dane o ofertach kredytów samochodowych zostały przygotowane w ramach programu partnerskiego serwisu Bankier.pl. Wysokość oprocentowania podaną w ofercie możesz użyć w naszym autorskim kalkulatorze samochodowym aby sprawdzić symulację oraz harmonogram spłaty kredytu.

Kredyty samochodowe: od czego zależy oferta banku?
Oferty banków w zakresie kredytów samochodowych uzależnione są bardzo często od nabywanego pojazdu. Bank przedstawi nam korzystniejszą ofertę w przypadku kredytu na zakup nowego pojazdu niż w przypadku samochodu używanego. Jednak nawet w przypadku używanych pojazdów kredyt samochodowy będzie w większości przypadków tańszy od kredytu gotówkowego na tą samą kwotę. Wynika to z faktu iż bank udzielając kredytu samochodowego żąda najczęściej zabezpieczenia na nabywanym pojeździe. Takie zabezpieczenie powoduje zmniejszenie ryzyka po stronie banku. W przypadku kiedy klient nie będzie spłacał kredytu bank może dzięki zabezpieczeniu odzyskać całość lub przynajmniej część swoich należności.

Na co zwrócić uwagę podczas porównywania kredytów samochodowych?
Podobnie jak w przypadku innych rodzajów kredytów czynnikiem który ma decydujący wpływ na wysokość raty kredytu jest oprocentowanie. W przypadku kredytów samochodowych klienci często skłonni są spłacać kredyt dużo wcześniej niż zaplanowano w umowie. Dzieje się tak zwykle w sytuacji kiedy klient wymienia samochód na nowszy/lepszy. Pojazd nabywany jest na kredyt jednak w perspektywie kilku miesięcy a nawet tygodni, czy niekiedy dni sprzedawane jest poprzednie auto, a znaczna część kredytu spłacana środkami pochodzącymi z tej sprzedaży. Jeśli zamierzamy kredyt spłacić wcześniej powinniśmy mniejszą wagę przykładać do wysokości oprocentowania ale za to zwrócić szczególną uwagę na wysokość prowizji.

Jak ubiegać się o kredyt?
Po wyborze oferty kliknij w przycisk kontakt i wypełnij krótki formularz. Dane z wypełnionego formularza przesyłane są bezpośrednio do wybranej instytucji finansowej. Dostępu do danych osobowych nie ma serwis kalkulatory-kredytowe.pl oraz osoby trzecie. Wnioski do banków przesyłane są z wykorzystaniem zaszyfrowanego protokołu HTTPS.